Przyznam, że dociski szybkomocujące były przeze mnie do tej pory niedoceniane.

Zmieniło się to w momencie, kiedy zacząłem zgłębiać ich przeznaczenie. Bardzo duży wybór docisków zrobił na mnie takie wrażenie, jak frekwencja na wyborach 15 października 2023 roku 😊 Nie sposób wymienić w jednym krótkim tekście chociażby miejsc pracy, w których można ich użyć. Dlatego żeby nie powstała tutaj trylogia, wrzucę kilka najważniejszych informacji, które pomogą Tobie poznać bliżej ten produkt.

Zacznę od tego, że główną rolą docisków szybkomocujących jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo osób, które wykorzystują je w swojej pracy.

Używając docisków na przykład przez osobę w trakcie obróbki elementu z drewna, nie trzyma ona bezpośrednio w dłoni tego elementu, a za pomocą właśnie docisków. Dłonie użytkownika, jego palce, nie są narażone na wypadek przy pracy w takim stopniu, jak miałoby to miejsce, w momencie trzymania takiego elementu bezpośrednio rękoma.

Wypadek przy pracy nie służy ani właścicielowi firmy, ani pracownikowi.

Poruszyłem dwie ważne kwestie: zdrowie psychiczne lidera / kierownika / szefa oraz zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników. W tym momencie masz już dwa mocne argumenty, które prowokują do zastanowienia się, czy w Twoim otoczeniu (firmie), takie dociski będą pomocne w uniknięciu nieprzyjemnych sytuacji.

Dociski mają także za zadanie ułatwiać i skracać czas procesu produkcyjnego. A to znowu wpływa pozytywnie na efektywność, co przekłada się na lepsze zyski.

Na pewno przemysł metalowy jest wdzięczny za ten wynalazek, podobnie jak firmy zajmujące się obróbką drewna i tworzyw sztucznych. Ułatwiają wiercenie, szlifowanie, spawanie, gięcie, montaż, a także świetnie współpracują z urządzeniami klejowymi, tnącymi i frezującymi.

Rozjaśniłem troszkę ? Dobrze, przejdźmy dalej skoro już wiesz gdzie i do czego można używać docisków.

Opierając się na sprawdzonej technologii z Niemiec, a konkretnie na firmie AMF, która produkuje dociski szybkomocujące już od 1965 roku, zamieszczę poniżej choćby trzy cechy dla których warto się zastanowić nad ich wyborem;

  1. Bezpieczny element zaciskowy z ochroną palców
  2. Wytrzymałość na temperatury od -10°C do +80°C
  3. Elementy ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej (w zależności od rodzaju)

Jeżeli używasz docisków szybkomocujących AMF, to chętnie poznam Twoją opinię na ich temat, jak sprawdzają się w Twojej firmie 😉

 

 Bezpiecznych produkcji

   ROSZAK Narzędzia